Ru Ua
0 800 33 03 23
Безкоштовно по Україні
(044) 333 82 86
(067) 634 83 53

Прапори країн світу

Нам довіряють:
  • 1+1
  • Альфа банк
  • Борис
  • Jysk
  • COMFY

Купити державні прапори світу

Енциклопедія державних прапорів країн світу. Прапори представлені в алфавітному порядку.

Кожна існуюча в нашому світі країна має свій власний символ, що відрізняє ії від інших. Цим символом є прапор – затверджений офіційно основний атрибут державності. На прапорах ніколи не присутні зайві або випадкові елементи – всі використані смуги, деталі, співвідношення сторін несуть особливе смислове навантаження, розповідаючи нащадкам про значні для цієї країни події, наприклад, об'єднання територій, перемога у війні, прийняття нового віросповідання чи політичного порядку. У багатьох країнах місцевий житель рідко може описати зовнішній вигляд герба своєї держави, або ж проспівати офіційний гімн, а от людина, яка не знає малюнка і основних кольорів прапора, навряд чи знайдеться. Найчастіше, прапори країн формуються під час певних процесів. На даний момент історично визначено два типи формування. Перший являє собою вивчення історичних літописів та легенд про державу, геральдики правителів та місцевостей для визначення загальних обгрунтованих емблем та символів народів, що мешкають на даній території. Цей тип названий історичним формуованням. Другий – це кардинально новий погляд на формуовання державної символіки. Це означає, що в процесі створення прапора використовуються символи та емблеми, що ніде раніше не згадувались та які демонструють сучасне положення держави за політичними, соціальними та економічними параметрами. При цьому другий тип не є повною відмовою від минулого держави, так як ключові моменти історії все ж можуть бути використані в процесі формуваня нового прапора, хоча і не в якості головних акцентів.

Перші прапори світу з'явились більше трьох тисяч років тому і брали найрізноманітніші форми, які сучасній людині напевно б здалися незвичайними і навіть дивними. Наприклад, за часів правління Чингісхана офіційним прапором армії воїнів вважався кінський хвіст, який прив'язували к держаків копій. Стародавні єгиптяни вважали прапорами статуетки, що зображують пантеон богів, закріплені на верхівках пік, а також прикрашені кількома кольоровими стрічками. Такі прототипи прапорів використовувались для того, щоб у розпал битви полководці могли зорієнтуватися в тому, де і скільки солдатів розміщено на полі.

На даний момент прапори країн світу мають досить чітке офіційне визначення. Державним прапором може вважатися полотно різних форм з нанесеним на нього зображенням символіки, малюнків, герба або смуг різних кольорів та форм. Офіційне затвердження прапора відбувається на державному рівні. Найчастіше на прапорі присутній також і герб країни. Він розміщується у верхній або центральній частині полотна, поєднуючись з іншими зображеннями. Йшли часи, з'явилася необхідність позначити певними символами не тільки ворогуючі армії, а й держави, які з'являлися настільки стрімко. Саме в цей момент було введено поняття державного прапора, вигляд якого також встановлювався на рівні держави. Визначалось абсолютно все – розміри, зображення, кольорова гамма. Всі ці елементи ретельно обговорюються і, в разі схвалення, використовуються для створення ескізів державних прапорів.

Простіше кажучи, в сучасному світі прапори державні є офіційною символікою країни. Їх вивішують на державних установах і будівлях органів влади. Спрощені варіанти можуть використовувати всі громадяни країни, які бажають виказати свою повагу державі та ії симоліці, продемонструвати свій патріотизм та любов до Батьківщини.

Позвонить
Телефони
0 800 33 03 23
(044) 333 82 86
(067) 634 83 53
Замовити зворотній дзвінок
Зворотній зв'язок

0 800 33 03 23 (044) 333 82 86 (067) 634 83 53