Історія прапора Індії
Найбільшою дивною в південній Азії і другий за кількістю населення, є держава Індії. Столицею Індії є Нью-Деді. За площею дана територія має сьоме місце в світі. Індію омиває Aравійское море і Бенгальська затока, а також має вихід до Індійського океану.
Прапор Індії являє собою три горизонтальні смуги, які однакові за розмірами між собою. Верхня смуга кольору шафран, далі білий і зелений. По центру білого прапора розташоване колесо з 24 спицями синього кольору. За основу прапора, який є зараз, був узятий прапор Індійського Національного конгресу. І був затверджений в 1931, а розроблений Пінгала Венкайем. Саме він перший представив його на Всеіндійському комітеті в 1912 році в Безваде. На даному прапорі були розташовані три кольори помаранчевий, білий і зелений, а по центру по розробці Ганді повинен розташовуватися знак прядки. Але з часом, прядку замінило колесо з 24 спицями.
Кольори на прапорі Індії
Всі кольори на даному прапорі мають своє позначення. Помаранчевий колір або колір шафрану позначає високу духовність населення, білий показує те, що весь народ налаштований на світ, а зелений на родючість. А по центру розміщений релігійний символ, дане зображення відомо також під назвою «Ашока Чакра». Розмір колеса на полотні займає ¾ розміру білої смуги.
Свою історію становлення прапора на флагштоку Індія починає ще з давнього часу. Одним з перших національних прапорів було полотно на якому зображені були лотоси, які позначали провінції. Також на ньому розташований був півмісяць, який розташовувався на червоному кольорі, а також ще був жовтий і зелений. Далі, на прапорі в 1907 році з'явилося сонце і сім зірок саптаріші і півмісяць із зіркою. І тільки через 20 років на прапорі з'явитися прядка, яку потім замінили на колесо.