Ru Ua
0 800 33 03 23
Безкоштовно по Україні
(044) 333 82 86
(067) 634 83 53

Цікаві факти про Український прапор

Прапор україни

  У кожної країни є свій прапор, що має у собі певну символіку передающуюся як в зашифрованому, так і прямому вигляді. Прапор України несе в собі стародавнє значення, з'єднання пшеничного поля і блакитного неба. У 2004 році президент Леонід Данилович Кучма підписав акт, про проголошення 23 серпня Національна святом - День Державного Прапора України. Хоч ви напевно знали про основне зображення поля і неба, але хочеться розповісти вам ще про декілька цікавих особливостей:

1. Жителі Галичини користувалися синьо-жовтим прапорів в 1948 році виставивши його на рівень національного значення.

2. Існує слух, про знаменитий розмова Леоніда Кравчука і китайської художниці Мао Мао стався в 1992 році. Китайська художниця дуже сильно просила Леоніда Кравчука, що б він якнайшвидше змінити розстановку кольорів на прапорі, оскільки Україна зовсім недавно утворилася і національна символіка ще не зміцнилося. Це було пов'язано з тим, що Мао Мао вважала мовляв таке колірне сполучення накличе на країну безліч бід і нещастя, а під кінець вона напророкувала крах держави.

3. У 1917 році відбулася українська революція, і в цей період почала виробляється українізація підрозділів на Чорноморському флоті і наближені відділення, що залишилися після Першої світової війни. Всі ці дії відбувалися під жовто-блакитними прапорами, а ось в битві молодих юнаків під Крутами використовувався жовто-синій прапор.

4. Перші згадки про колірному поєднанні синьо-жовтого кольору згадується при заснуванні міста Львова. Данило Галицький засновуючи місто Львів на честь свого сина, зобразив герб жовтого лева на блакитному тлі. Багато хто вважає, що це і склало теперішній український прапор, але цей факт більше говорить про популярність синьо-жовтих квітів в українській символіці.

5. В XIVвека в Російському королівстві так само використовувалися поєднання жовтого (золотого) і синього (блакитного) кольору на символіці своїх князівств. Багато князів і шляхта використовували таке поєднання на гербах своїх земель.

6. Історично, перший президент України Михайло Грушевський затвердив жовто-синій прапор. У сучасній Конституції України національний прапор навпаки - синьо-жовтий.

7. Козацькі прапори Запорізького Війська часто використовували в своїх знаменах жовтий і золотий колір, особливо сильно помітною ця тенденція стала в XVIIIвеке. Так само, на них зображувався лицар в золотих або червоних шатах.

8. Колірна символіка позначає не лише поле і небо. Наприклад, золотий колір несе в собі вищі духовні сили: Творця, батька-Бога і в цілому Творця всього сущого. Синій символізує свободу, земні цінності і їх свободу вибору, всім цим наділив людину Бог. Ось такий символізм заснований на православ'ї.

9. Перша поява синьо-жовтих квітів було помічено під час великого переселення народів, яке відбувалося 3000 років до н.е. і поширювалася на всі Чорномор'я аж до Індії. В Індії до сих пір можна знайти безліч жовто-блакитну символіку, але там жовтий колір ніколи не домінує над блакитним.

В Китаї існує книга Змін, яка включає в себе певні колірні комбінації, що символізують певні значення. По цій книзі поєднання жовтого і синього кольору (коли синій понад жовтого) означає нещастя і біду - гіксограмма '' Пі ''. Але якщо кольори розмістити в іншому порядку - синій знизу, а жовтий вгорі, то це навпаки буде позначати щастя і благополуччя - гіксограмма '' Тай ''.

Позвонить
Телефони
0 800 33 03 23
(044) 333 82 86
(067) 634 83 53
Замовити зворотній дзвінок
Зворотній зв'язок

0 800 33 03 23 (044) 333 82 86 (067) 634 83 53