Великобританія

Великобританія - одна з небагатьох європейських держав, що зуміла звести символи своєї державності в культ і безперешкодно поширити по всьому світу. Кольори британського прапора можна зустріти на всьому, що може бути продемонстровано широкій публіці - одязі, мобільних пристроях, сумках, ременях, автомобілях .... Саме тому державний прапор Великобританії неймовірно популярний і пізнаваний у будь-якому куточку планети. прапор Великобританії

Що ж представляє із себе прапор острівної держави? Це досить вузьке прямокутне полотно, з нехарактерним для прапорів світу співвідношенням сторін 1:2. Основний колір фону - темно-синій, на цьому тлі, один на іншому розташовуються два червоних хреста, облямовані білими смугами. Під звичайним, витягнутим горизонтально, розташовується діагональний хрест, він набагато вужче, з переважанням білого кольору, тоді як верхній має більше червоного. У цього прапора є навіть власне ім'я, британці звуть його Юніон Джек.

Символіка кольорів прапора Великобританії тісно пов'язана з територіально-політичним ландшафтом країни і транслює ідею об'єднання абсолютно різних регіонів. Так, прямий червоний хрест - це символ самій Англії і її покровителя, Святого Георгія, розташований під ним білий хрест - образ непокірної Шотландії та Святого Андрія, діагональні червоний і білий хрести позначають Ірландію та її хранителя Святого Патрика.

Деяка асиметричність розташування хрестів пов'язана з небажанням демонструвати чиє або перевагу, як показує історія, особливо запальні в цьому відношенні шотландці.

Символи додавалися на прапор Великобританії поступово. Англійське прапор з'явилося ще в 1277 році, шотландський елемент додався в 1634-му, а Ірландія приєдналася до них лише в 1801 році. До речі, незважаючи на те, що всі ми звикли саме до такого офіційного увазі британського прапора, офіційно державним він не названий досі.

Позвонить
Телефони
Заказать обратный звонок
Обратная связь